H A K K I M I Z D A

 1903 YILINDA İMAM-I ZADE RIFAT TARAFINDAN BAKKAL EMTEALARI SATIM İŞİ İLE BAŞLAYAN İŞLETMEMİZ BABADAN OĞULA DEVREDİLMEK SURETİYLE BUGÜNKÜ DURUMA GELMİŞTİR.

 İMAM-I ZADE RIFAT BEY'İN OĞLU HASAN İMAN TARAFINDAN İŞLETMEMİZ HER GEÇEN GÜN BÜYÜME KAYDETMİŞ VE BUGÜNKÜ ŞİRKETİMİZİN ASIL KURUCUSU OLAN RIFAT İMAN TARAFINDAN TOPTAN BAKKALİYE İŞİ GELİŞTİRİLMİŞTİR. RIFAT İMAN RİCARETHANESİ OLARAK BABASI HASAN İMAN'DAN İŞİ DEVİR ALAN BABAMIZ İŞ HAYATINA DEVAM ETTİĞİ DÖNEMLERDE TOPTAN BAKKALİYE EMTEASI İŞİNİN YANI SIRA DEĞİŞİK İŞ KOLLARINA DA GİRMİŞTİR. DÖNEMSEL OLARAK DEMİR ÇİMENTO KÖMÜR OTOMOBİL ALIM SATIM VE İNŞAAT İŞLERİNDE DE FAALİYET GÖSTERMİŞTİR.

 RIFAT İMAN TİCARETHANESİ 1982 YILINDA OĞULLARINI DA İŞE ORTAK EDEREK BUGÜNKÜ ÜNVANI OLAN RİFAT İMANOĞULLARI GIDA VE TURİZM SAN. A.Ş. OLARAK KURUMSAL BİR YAPIYA BÜRÜNMÜŞTÜR.

 BU KURUMSAL KİMLİK ALTINDA BİZLERİNDE KATILIMI İLE ŞİRKETİMİZ 6000 M2 KAPALI DEPO ALANINDA 20000 M2 ARAZİSİ İLE GIDA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ VE PHILIP MORRİS ÜRÜNLERİNİN SATIŞI VE DAĞITIMI İŞİ İLE İŞTİGAL ETMEKTEDİR.

 ÜRÜNLERİMİZİN PAZARLAMA BÖLGELERİ İSE BALIKESİR İL - İLÇE VE KÖYLERİ, ÇANAKKALE İL - İLÇE VE KÖYLERİ İLE BURSA İL VE İLÇELERİNE YAPILMAKTADIR.

 TÜM ÜRÜNLERİMİZİN SİPARİŞ TOPLAMA DAĞITIMI VE SATIŞI TOPLAM 80 ARAÇ VE DİĞER ŞİRKETLERİMİZDE ÇALIŞANLAR İLE BİRLİKTE 130 PERSONEL İLE YAPILMAKTADIR.

 ŞİRKETİMİZ 2005 YILINDAN BU YANA HİZMET SEKTÖRÜNE DE ADIM ATARAK 2 ADET YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURTLARINI İŞLETMEYE BAŞLAMIŞTIR.

 BANDIRMA İLÇEMİZDE ŞİRKETİMİZİN %60 HİSSESİ İLE KURULMUŞ VE BAĞLI ORTAKLIK NİTELİĞİ TAŞIYAN ÜLKER VE COLA TURCA ÜRÜNLERİNİN PAZARLANDIĞI BİR LİMİTED ŞİRKET KURULMUŞ OLUP YİNE COLA TURCA ÜRÜNLERİNİN BALIKESİR İLÇELERİNE PAZARLANMAK ÜZERE AYRI BİR ANONİM ŞİRKET KURULMUŞTUR.